Новите ни олимпийци

Радост от всеобщо признание в чуждоезиковото обучение и в чувството за самоосъществяване, което създава бъдеще на учениците от НАГ, са новите ни победители!

А те са:

  • Класирани за националния кръг на олимпиадата по английски език, София, АГ „Томас Джеферсън“ и техните резултати:

Михаил Станимиров Инджов, 10 г клас – 94 точки и второ място в националното класиране

Светослава Николаева Иванова, 10 д – 82 точки в националното класиране

Гергана Хаятиева Чевикова, 11 г – оценка Отличен 5,50, която може да послужи при кандидатстване във ВУЗ

  • Класирани за националния кръг на олимпиадата по немски език, Езикова гимназия „Пловдив“ са:

 Дивна Теодосий Балабанова 12 б

Искра Георгиева Димитрова 12 б

Симона Христова Найденова 12 б

На това какво е усещането на учителя, когато учениците му се справят с толкова сериозни предизвикателства, отговарят:

Госпожа Иванка Димова, учител по английски език:

„Радвам се! Аз се вълнувам искрено, че са проявили интерес към езика, че са вложили много труд, упоритост и постоянство и намират място сред най-добрите! Зад успеха им винаги стои безусловната подкрепа на учителя, за да си повярват и отстояват себе си, да покажат сила на характера. Те са прекрасен пример за всички останали ученици, че върховете са постижими, само да си започнал изкачването. Образователните им успехи дотук са корените ни, които ще им дарят бъдещи криле.“

Госпожа Емилия Антонова, учител по английски език:

„Да срещнеш скромност и усилие от тих ученик, почтен в знанието си, днес е голяма рядкост и носи удовлетвореност от професията. Изкушенията да не се възгордееш, че си толкова добър, когато английският език от другите е мислен за даденост, са много. Но…фактът, че семенцата, които сея, покълват, поникват и избуяват, създава безкраен и осмислен интелектуален уют на моята същност като учител!“

Олимпиада1
Олимпийци-НАГ

Госпожа Милена Тодорова и госпожа Людмила Волф, учители по немски език:

„Щастливи сме, че те са разбрали, че немският език не е трудна и непреодолима преграда, поради своята специфичност. Той просто изисква много дисциплина, системни упражнения и постоянни усилия.  Да накараш учениците си да повярват, че те знаят и могат толкова, колкото всички по света, е силна мотивация.“

И когато се сбъдне усещането „Аз мога“, чувството, че учителят ти вярва в теб, е силата и смисълът на образователната среда, която ти дава доброто училище. Когато поискаш да научиш, тук винаги можеш, не е трудно!

Не е трудно и на посветените на обществените науки:

  • Класирани за националния кръг на олимпиадата по български език:

Дивна Теодосий Балабанова 12 б клас

  • Класирани за националния кръг по олимпиадата по история и цивилизации:

Михаела Пенкова Атанасова10 д  клас

На същия въпрос отговорят и учителите хуманитаристи, които превръщат работните си усилия в своеобразен индикатор за вечните човешки ценности у учениците си:

Госпожа Снежана Рачевиц, учител по български език и литература:

„В една „обрана“ нива без четящи деца, при които оформянето на мисълта в писмен текст е драма, да срещна разбиране е радост. Ученик, показал дълбочина и смисленост в разсъжденията си, е оазис в хуманитаристиката, каквато е мисията ни. Когато  се случи такъв успех, който се вписва в твоите очаквания на учител, е удовлетворение и благодарност!“

Госпожа Красимира Ангелова, учител по история и цивилизации:

„Историята не е архаична наука, в нея, който поиска може да намери много отговори и обяснение за настоящето. Дебелият учебник по история невинаги отблъсква, а провокира. Постоянството е доказателство за устойчивостта на историческата памет. Изпитвам удовлетворение от труда си, усещане, че въпреки глобализацията в съвременната епоха, патриотизмът и националното все още не са изгубили смисъл.“

И това осмисля усилията на сегашния учител!